30 Sekund Do Dwunastej (301) ”Polityczny, Militarny I Duchowy Chaos”

„Oto moja Biblia; jestem tym, kim w niej powiedziane, że jestem. Posiadam to, co w niej powiedziane, że posiadam. Mogę to, co w niej powiedziane, że mogę. I teraz śmiało ogłaszam: Mój umysł jest gotowy, moje serce otwarte, aby przyjąć nieskalane, niezmienne, wiecznie żywe nasienie Bożego Słowa. Ono zmieni moje życie na zawsze, na zawsze, na zawsze!” (Olga Golikowa)

Od czasu ostatnich wyborów Izrael jest w okresie przejściowym, ponieważ żadna z partii nie uzyskała przeważającej liczby głosów. Premier Izraela, B. Nentanyahu ma obowiązek uformowania rządu w minimalnej ilości 61 wymaganych przez parlament stanowisk. Chaos polityczny powoduje zwiększenie rozruchów i przestępstw ulicznych zwłaszcza w Jerozolimie. Władze palestyńskie wykorzystują te fakty poprzez telewizję Hamas, Hesbola oraz irańskie środki masowego przekazu w celu podburzania różnych środowisk arabskich wewnątrz i wokół Izraela. Ta propaganda ma na celu między innymi odwrócenie uwagi  na problemy arabskich krajów, które obecnie są w procesie elekcyjnym (Iran, Pas Gazy).

Dnia 3 Stycznia 2020 r. Q. Suleimani (numer 1 generał irańskich sił zbrojnych) zginął w zamachu autoryzowanym i zrealizowanym z rozkazu Prezydenta USA, D. Trumpa. Jest intrygujące, że w ciągu okresu 24 godzin dowódca oddziałów specjalnych Qods, generał brygady M. H. Hejazi (Numer 2) oraz dowódca ekstraterytorialnych sił zbrojnych Qods (numer 3 w tej samej militarnej hierarchii) M. A. Haghbin w prowincji Gilan zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Jest interesujące, że irańskie siły zbrojne nie są jednolite. Istnieje co najmniej 5 odrębnych dowództw na szczeblu narodowym, które nie zawsze i niekoniecznie muszą ze sobą współpracować. Co więcej, istnieją pogłoski, że są one w ciągłej rywalizacji, co jest powodem chaosu na szczeblu obrony lub ekspansjonizmu Iranu.

Izrael bardzo uważnie śledzi system transportowy, a zwłaszcza samoloty frachtowe (ang. cargo jets) między Damaszkiem (w Syrii) a Iranem. Samoloty te nie przewożą czekoladki ani napoje chłodzące, ale różne formy broni (amunicji, rakiet i oręża bojowego). Od czasu do czasu Izrael likwiduje składowiska tego sprzętu militarnego zwykle ulokowane w pobliżu lotniska w Damaszku. Dnia 21 kwietnia 2021 r. następny taki atak  miał miejsce za pomocą 3 odrzutowców militarnych F-16. Podczas takiego ataku, zgodnie z raportem wydawnictwa Newsweek z dnia 24 Kwietnia 2021 r.,  jedna z rakiet wystrzelonych z Syrii wylądowała na terytorium Izraela w okolicach Negev. Maszyna propagandowa Iranu natychmiast została uruchomiona w celu przekonania całego świata, a zwłaszcza mieszkańców Iranu, że był to celowy atak na izraelski, tajny obiekt jądrowy Dimona w pobliżu miasteczka Abu Qrenat. Problem z tą propagandą jest następujący: rosyjska rakieta (SA-5) wystrzelona z terenowego pojazdu była typu „ziemia-powietrze” (w celu strącenia jakiegoś samolotu) i jest ona bezużyteczna w porównaniu do niszczących rakiet typu „ziemia-ziemia” lub „powietrze-ziemia”. W ciągu minut pojazd, z którego została wystrzelona rosyjska rakieta, został zniwelowany oraz kilka innych podobnych baterii typu „ziemia-powietrze” w pobliżu Al-Dumayr na północnym wschodzie od Damaszku zostało zniszczonych. 

W ostatnich kilku miesiącach Iran jest coraz bardziej agresywny w odniesieniu do amerykańskich sił zbrojnych stacjonujących w Syrii i Iraku podczas pośredniej dyplomacji w Wiedniu. Irak z praktycznego punktu widzenia nie jest suwerennym krajem, a raczej formą przedłużonego militarnego ramienia Iranu. Innym satelitą Iranu jest Jemen, którego militarne oddziały Hutis w kooperacji z Iranem bez przerwy atakują Arabię Saudyjską.

Zanim J. Biden „wygrał” wybory i został ogłoszony Prezydentem USA, publicznie  mówił o konieczności usunięcia ze stanowiska Prezydenta Turcji, R.T. Erdogana, którego personalnie nie lubi. Dwa ciosy w ostatnich 72 godzinach spadły na Turcję ze strony USA:

1. USA formalnie usunęła Turcję z międzynarodowego programu militarnego F-35, w odpowiedzi za zainstalowanie w Turcji rosyjskich systemów rakietowych S-400. Programem są obecnie objęte tylko: USA, Anglia, Holandia, Australia, Dania, Kanada i Norwegia, oraz

2. W sobotę dnia 23 kwietnia 2021 r. J. Biden formalnie uznał za ludobójstwo dokonaną na ludności cywilnej Armenii masakrę 103-107 lat temu (minimum 600 000 do 2 miliony zamordowanych ludzi w latach 1914-1918 w formie masowego palenia żywcem) przez byłe Imperium Otomańskie, które R. T. Erdogan usiłuje wskrzesić. Jest to potężne i dokuczliwe uderzenie w narodową dumę Turcji. Minister Spraw Zagranicznych Turcji M. Cavusoglu stwierdził, że ta decyzja Ameryki: „zniszczy więzi między dwu krajami, oraz proklamacja Prezydenta USA otworzyła głębokie rany Turcji”.

Dla R. T. Erdogana pozostały na arenie międzynarodowej otwarte tylko jedne drzwi – do Moskwy, tym bardziej że Izrael podpisał z Grecją 20-letni pakt militarny wartości ponad $1.5 miliarda. Krzyżuje to plany dominacji Morza Śródziemnego przez Turcję, która na przełomie 2019 i 2020 r. usiłowała stworzyć

korytarz wodny z Libią wiodący przez międzynarodowe wody tego morza. Głównym celem stworzenia tego korytarza było uniemożliwienie Izraelowi przerzucenie gazociągu do Europy przez Cypr i Grecję. To również zbliża Turcję z Rosją, ponieważ izraelski gaz bezpośrednio zagraża operacjom rosyjskiego Gaspromu w Europie.

Podejrzanym dla Izraela są ostatnie wysiłki zbrojeniowe Egiptu, który zbroi się w pośpiechu oficjalnie przeciwko Etiopii (między innymi flotyllę statków militarnych i podwodnych jednostek). Rzeka Nil przepływa przez ponad 10 afrykańskich krajów, które zamieszkuje ponad 550 milionów ludzi. Egipt (populacja około 100 milionów) oraz bezpośrednio z nim graniczący Sudan (populacja około 45 milionów) na podstawie paktów z lat 1920 i 1959 mają gwarancje kontroli ponad 70% przepływu wody rzeki. Pozostałych 8 krajów może eksploatować zaledwie 30% wód rzeki. Etiopia buduje zaporę wodną na Nilu w odległości ponad 1100 km od Egiptu. Ten precedens może być podstawą do podobnych projektów na Białym i Niebieskim Nilu przez inne kraje Afryki. Taka sytuacja może  – według interpretacji Egiptu i Sudanu drastycznie zmniejszyć przepływ wody w Egipcie i Sudanie. Z drugiej strony Egipt oddzielony jest od Etiopii przez Sudan oraz Etiopia nie ma dostępu do morza. Dlaczego więc Egipt inwestuje miliardy dolarów w rozbudowę marynarki wojennej? – pytają Izraelici. Etiopia nie zagraża Egiptowi od strony morza. Egipt ma 9 miejsce w randze militarnej świata, natomiast Etiopia jest na 60 miejscu w tabeli sił zbrojnych świata. Istnieje podejrzenie, że Egipt przygotowuje się do dokończenia kwestii Izraela, która dla Egiptu zaczęła się w październiku 1973 r. , gdy pod przewodnictwem Egiptu i Syrii kraje arabskie usiłowały odbić Izraelowi terytoria stracone wcześniej podczas 6-dniowej wojny z tym krajem. Wiele egipskich generałów, z Generałem A. F. Al-Sisi ciągle pamięta te porażki.

Pismo Święte w księdze Ezechiela przewiduje wielką wojnę przeciwko Izraelowi pod przewodnictwem Rosji, Turcji i Iranu, Libii i Sudanu. Gdy kraje te będą zdruzgotane doszczętnie nie przez siły obronne Izraela, ale przez samego Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba (któremu Bóg dał nowe imię – Izrael), gdy Egipt będzie świadkiem nieodwracalnej klęski sąsiedniego kraju – Sudanu, wtedy Egipt może zmienić swe plany przeciwko Izraelowi. Autor internetowego programu Behold Israel, A Tsarfati powiedział: „Świat pogrąża się w militarnym, politycznym i duchowym chaosie, jakiego nie widział od wieków. Z tego chaosu wynikną dwie rzeczy. Pierwsza doprowadzi do powstania Nowego Porządku Świata. Drugą może być przebudzenie”.

Pismo Święte było i jest jedynym dokumentem na świecie, który ujawnia informacje od początku jego istnienia, aż do ostatniego momentu jego istnienia oraz przewidywał taki stan rzeczy na świecie, oraz gotowość akceptacji Antychrysta. Czas Wielkiego Ucisku na świecie nadchodzi oraz Czas Łaski absolutnie się kończy. Czas, w którym można uporządkować swoje osobiste życie w stosunku do Boga. Proces ten następuje przez przyjęcie jednorazowej ofiary Jezusa Chrystusa, poprzez którego śmierć i zmartwychwstanie dostępujemy odkupienia, odnowienia i uświęcenia. W ten sposób stajemy się nowo narodzonymi (z Ducha) dziećmi Żywego Boga. To jest Dobra Nowina, o której mówi Pismo Święte. Dobrą Nowiną jest zbawienie w Jezusie Chrystusie. Na czym polega ta Dobra Nowina? Twój dług został spłacony, jesteś wolny. Twoja wina została wybaczona. To właśnie oznacza słowo ewangelia. Jak jest to realizowane w życiu indywidualnej osoby? Bardzo prosto:

1. Zauważmy, że mamy problem; jest nim grzech. List do Rzymian 3:23 brzmi: „…wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej”.  W innym cytacie czytamy: „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (List do Rzymian 6:23). Nie tylko fizyczna, ale wieczna, duchowa śmierć! Oddzielenie od Boga dzisiaj i w wieczności.

2. Następnym jest krok wiary w słowa Jezusa: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu, który mnie posłał, MA żywot wieczny i NIE STANIE PRZED SĄDEM, lecz przeszedł ze śmierci do żywota” (Ew. Jana 5:24). I tu jest punkt decyzji dla każdego człowieka; albo wierzymy Jezusowi, albo nie. Zbawienie jest możliwe temu, kto o nie poprosi z wiarą…

3. W Liście do Rzymian 10:9 czytamy: „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych otrzymasz zbawienie”. Jest to tak proste, jak wypowiedzenie z wiarą swego serca twej decyzji życiowej: „Jezu przyjmuję Cię do mojego życia i od tego momentu chcę być Twoim dzieckiem i żyć według Twej woli”.

List do Rzymian 8:1 naucza nas: „Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia”. Dzięki śmierci Jezusa za nas nigdy nie będziemy ukarani za grzechy, włącznie z tymi, które zdarzą się nam w przyszłości. W końcu, w Liście do Rzymian 8:38-39 zawarta jest obietnica dotycząca przyszłości: „I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym”. Tak zamieszkasz pod osłoną Najwyższego! W ten sposób stajemy się nowo narodzonymi (z Ducha) dziećmi Żywego Boga.

Cztery razy w Piśmie Świętym jest Boży nakaz: „Świętymi bądźcie, bo Ja Jestem Święty…”. Trzy razy jest to w Starym Testamencie w odniesieniu do narodu Izraela. (Ks. Kapłańska 11:44, 11:45 oraz 20:7) Czwarty raz adresatem są wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa. Jest to zapisane w Nowym Testamencie Pisma Świętego  w 1-ym Liście Piotra 1:14-16, cytuję z Biblii Tysiąclecia: „[Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.”  Codzienne uświęcanie jest procesem, w którym głównymi narzędziami są:

1. czytanie Pisma Świętego, a więc czytaj codziennie oraz

2. osobista rozmowa z Bogiem poprzez indywidualną modlitwę, a więc rozmawiaj z Bogiem.

Dzisiaj możesz mieć pewność, dokąd zmierzasz i czego oczekujesz. Jezus Chrystus powiedział: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem”. (Ew. Jana 14:1-3) Dlatego na podstawie tych słów Jezusa i wielu innych potwierdzających proroctw Starego i Nowego Testamentu Pisma Świętego oczekujemy porwania kościoła, które może nastąpić w każdej chwili. Jezus obiecał powrócić i zabrać w mgnieniu oka swój kościół. Miłujący Bóg ma również powód, by „porwać kościół”: „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”. (Ew. Łukasza 21:36) Dlatego nawrócenie do Boga, narodzenie z Ducha, odnowienie umysłu jest tak ważne. Zgodnie z Pismem Świętym Chrześcijanie nie będą przechodzić przez piekło Wielkiego Ucisku. W Czasach Ostatecznych, w obecnych czasach jest to największa nadzieja wielu Chrześcijan…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s