30 Sekund Do Dwunastej (343) ”W Drodze Na Połunie”

„Oto moja Biblia; jestem tym, kim w niej powiedziane, że jestem. Posiadam to, co w niej powiedziane, że posiadam. Mogę to, co w niej powiedziane, że mogę. I teraz śmiało ogłaszam: Mój umysł jest gotowy, moje serce otwarte, aby przyjąć nieskalane, niezmienne, wiecznie żywe nasienie Bożego Słowa. Ono zmieni moje życie na zawsze, na zawsze, na zawsze!” (Olga Golikowa)

Ponad 2700 lat temu prorok Ezechiel zapisał słowa, które dzisiaj wypełniają się na naszych oczach w niezwykle naturalny – wydawałoby się – sposób. Czytamy o „haku w nozdrzach…” (Ezechiel 38:4) dzisiejszego „niedźwiedzia” z północy Izraela (W. Putin i Rosja), który nigdy.., nigdy nie zapomina zniewagi. W mojej podróży do Izraela oglądałem przedstawione przez dwu lokalnych geologów mapy złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w Dolinie Meggido oraz na wybrzeżach Morza Śródziemnego tego kraju (oraz raportowałem w nie istniejącym dzisiaj Dzienniku Chicagowskim) ponad 10 lat wcześniej od W. Putina, który w 2005 r. usiłował negocjować ich eksploatację, transport i sprzedaż do Zachodniej Europy (Putin żądał 49% udziałów całego projektu). Handel produktami energii jest kluczowy nie tylko dla ekonomii Rosji, ale niemal dla egzystencji tego kraju. Ropa naftowa i gaz ziemny są tym hakiem w proroctwie Ezechiela, który wkrótce zawiedzie go na Bliski Wschód.

Zgodnie z raportem nytimes.com oraz wielu innymi wydawnictwami „Rosja jest niewiarygodnie nieistotna dla światowej gospodarki z wyjątkiem ropy i gazu ziemnego”. Taką opinię przedstawił ostatnio profesor ekonomii Uniwersytetu Harvard  J. Furman, który był również doradcą byłego Prezydenta USA, B.H. Obamy.

„Jest to w zasadzie wielka stacja benzynowa i gazowa” – dodał – „która dostarcza  Europie 40% gazu ziemnego”. W tej perspektywie jest tylko naturalne, że Rosja zawsze musi podporządkowywać sobie wszystkie systemy operacyjne. W czasie, gdy by to Związek Republik Radzieckich było to znacznie łatwiejsze. Oficjalnie związek ten upadł 26 grudnia 1991 r. i od tej pory „Matka Rosja” (według W. Putina) ma bardziej skomplikowaną sytuację polityczną.

Liderzy Waszyngtonu, Londynu, Paryża, Berlina i Brukseli zdają się egzystować w kompletnej ignorancji w odniesieniu do W. Putina i jego długoletniej wizji dla Rosji. Podobnie liderzy kościołów siedzą cicho jak myszy pod miotłą. Gdzie jest Papież Franciszek oraz Kościół Katolicki? Gdzie są liderzy Kościołów Ewangelicznych i Kościołów Protestanckich w Europie i na całym świecie? Dlaczego nie potępiają rażącej agresjii Putina? Dlaczego nie wzywają najbardziej skorumpowanego Prezydenta w historii USA, J. Bidena i pozostałej reszty NATO do powstrzymania W. Putina? Pod koniec Zimnej Wojny, w 1989 r. w Zachodniej Europie stacjonowało ponad 500 000 amerykańskich żołnierzy. W rezultacie militarnych decyzji B. Clintona, G. Busha, a zwłaszcza B.H. Obamy w 2022 r. jest ich zaledwie 30 000 i praktycznie nie ma czołgów. Anglia wycofała praktycznie wszystkie swoje siły zbrojne z europejskiego kontynentu. Niemcy zredukowały swoją armię z 12 do 4 dywizji. Polska Armia liczy około 180 000 żołnierzy oraz Ukraińskie Siły Zbrojne są w ilości około 450 000 żołnierzy. Jednym z celów W. Putina jest całkowite zdemontowanie paktu NATO, co może być tym łatwiejsze, że coraz więcej krajów (Finlandia, może nawet Niemcy) zachodniej Europy przestaje widzieć sens członkostwa w tym pakcie militarnym.

Ukraina nie jest ostatecznym celem Rosji i jej lidera W. Putina. Jest to tylko pierwszy krok w procesie odzyskiwania straconych, zachdnich przyczółków tego imperium: Estonii, Łotwy i Litwy – wszystkich krajów, które od wieków posługiwały się cyrylicą w odróżnieniu od Finlandii, Polski, Czech i Słowacji, Węgier i Rumunii, gdzie słownictwo oparte jest na symbolach latynoskich. I to jest rzeczywista granica między wschodem a zachodem.

W. Putin sprzedaje Iranowi i Syrii sprzęt militarny wartości miliardy dolarów. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego J. Biden zostawił za sobą sprzęt militarny wartości ponad $80 miliardów w Afganistanie, który muzułmańskie kraje są w stanie wykorzystać w nadchodzącej wojnie z Izraelem. Biurokraci Pentagonu oferują naiwne tłumaczenie tego faktu, że: „koszt transferu tego sprzętu byłby zbyt duży”. Nie potrzeba militarnego stratega, ale tylko trochę zdrowego rozsądku i poświęcić zaledwie $30-50 tysięcy, by zdetonować cały sprzęt militarny na miejscu, zamiast uzbrajać po zęby (za darmo) muzułmańskie kraje najnowszymi technologiami amerykańskiej armii. Tylko za ten wyczyn (spośród wielu innych) J. Bidena byłby wystarczającym powodem do postawienia go i wielu jego popleczników przed sądem wojennym(!). Uzbrajanie Muzułmanów przez Pentagon nie jest przypadkowe.

Jezus, odchodząc z ziemi, powiedział: „A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. (Ew. Łukasza 21:28) Kluczowymi słowami są: „A GDY SIĘ TO ZACZNIE DZIAĆ…”. To jest znak rozpoznawszy dla nowo narodzonych, z Ducha wierzących Chrystusowi. Jest to również ostrzeżenie dla wszystkich, którzy jeszcze nie są dziećmi żywego Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba. Czas Łaski absolutnie się kończy. Czas, w którym można uporządkować swoje osobiste życie w stosunku do Boga. Proces ten następuje przez przyjęcie jednorazowej ofiary Jezusa Chrystusa, poprzez którego śmierć i zmartwychwstanie dostępujemy odkupienia, odnowienia i uświęcenia. W ten sposób stajemy się nowo narodzonymi (z Ducha) dziećmi Żywego Boga.

Cztery razy w Piśmie Świętym jest Boży nakaz: „Świętymi bądźcie, bo Ja Jestem Święty…”. Trzy razy jest to w Starym Testamencie w odniesieniu do narodu Izraela. (Ks. Kapłańska 11:44, 11:45 oraz 20:7) Czwarty raz adresatem są wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa – ty i ja. Jest to zapisane w Nowym Testamencie Pisma Świętego w 1-ym Liście Piotra 1:14-16, cytuję z Biblii Tysiąclecia: „[Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.” Ten nakaz dotyczy nie tylko papieża czy innych liderów religijnych, ale jest nakazem dla każdego człowieka wierzącego Chrystusowi. Codzienne uświęcanie jest procesem, w którym głównymi narzędziami są:

1. czytanie Pisma Świętego, a więc czytaj codziennie oraz

2. osobista rozmowa z Bogiem poprzez indywidualną modlitwę, a więc rozmawiaj z Bogiem.

Dzisiaj możesz mieć pewność, dokąd zmierzasz i czego oczekujesz. A wszyscy oczekują (z bojaźnią lub z radością) przyjścia Króla Królów i Pana Panów, Jezusa Chrystusa, który powiedział: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem”. (Ew. Jana 14:1-3) Dlatego na podstawie tych słów Jezusa i wielu innych potwierdzających proroctw Starego i Nowego Testamentu Pisma Świętego oczekujemy porwania kościoła, które może nastąpić w każdej chwili. Jezus obiecał powrócić i zabrać w mgnieniu oka swój kościół. Miłujący Bóg ma również powód, by „porwać kościół”: „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić [powtarzam], abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”. (Ew. Łukasza 21:36) Dlatego nawrócenie do Boga, narodzenie z Ducha, odnowienie umysłu jest tak ważne. Zgodnie z Pismem Świętym wiele z wierzących nie będzie przechodzić przez piekło Wielkiego Ucisku. W Czasach Ostatecznych, w obecnych czasach jest to największa nadzieja wielu Chrześcijan…

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s