30 Sekund Do Dwunastej (270) ”Nominacja Na Pokojową Nagrodę Nobla?”

„Oto moja Biblia; Jestem tym, kim w niej powiedziane, że jestem, Posiadam to, co w niej powiedziane, że posiadam, Mogę to, co w niej powiedziane, że mogę. I teraz śmiało ogłaszam: Mój umysł jest gotowy, moje serce otwarte, Aby przyjąć nieskalane, niezmienne, wiecznie żywe nasienie Bożego Słowa. Ono zmieni moje życie na zawsze, na zawsze, na zawsze!” (Olga Golikowa)

We czwartek, dnia 13 sierpnia 2020 r. Prezydent Usa, D. Trump ogłosił „Historyczną Ugodę Pokojową” międzi Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (UAE). Prezydent Trump powiedział, że kraje te: „zgodziły się na pełną normalizację wzajemnych stosunków”. Prezydent USA, D. Trump, Premier Izraela, B. Netanyahu oraz Koronny Książę Abu Dabi oraz Naczelny Dowódca UAE, Sheikh Mohammed Bin Zayed podali do publicznej informacji wspólny komunikat/oświadczenie, w którym czytamy między innymi, że „przełom dyplomatyczny nastąpił na prośbę Prezydenta D. Trumpa” i że: „Izrael zawiesza deklaracje suwerenności na terytoriach nakreślonych w Prezydenckiej Wizji Pokojowej [D. Trumpa] oraz skupia się obecnie na rozszerzaniu więzi z innymi krajami świata arabskiego i muzułmańskiego”. Oczekuje się, że delegacje z Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich spotkają się w nadchodzących tygodniach w celu „podpisania dwustronnych umów dotyczących inwestycji, turystyki, lotów bezpośrednich, bezpieczeństwa, telekomunikacji, technologii, energii, opieki zdrowotnej, kultury, środowiska, ustanowienia wzajemnych ambasad i innych. Otwarcie bezpośrednich więzi między dwoma najbardziej dynamicznymi społeczeństwami Bliskiego Wschodu i rozwiniętymi gospodarkami zmieni region, pobudzając wzrost gospodarczy, zwiększając innowacje technologiczne i zacieśniając relacje międzyludzkie” – czytamy w oświadczeniu. Prezydent USA, d. Trump oświadczył, że ugoda pokojowa będzie znana [na świecie] jako „Porozumienie Abrahama” od imienia praojca „trzech wielkich religii”. Głowny Doradca i zięć Prezydenta Trumpa, J. Kushner powiedział o nim: „Prezydent stara się zjednoczyć ludzi skupionych na wspólnych interesach, a nie na wspólnych pretensjach”.

W piątek, dnia 11 września 2020 r. Prezydent USA, D. Trump ogłosił kolejny układ pokojowy; tym razem między Izraelem a Bahrainem. Sekretarz Stanu, M. Pompeo spotkał się z Isa bin Salman al-Khalifa, Koronnym Księciem Bahrajnu w celu zorganizowania tej historycznej ugody pokojowej. Zgodnie z formalnym oświadczeniem wydanym przez te trzy kraje, zgodziły się one na: „ustanowienie pełnych stosunków dyplomatycznych między Izraelem a Królestwem Bahrajnu. Jest to historyczny przełom na drodze do dalszego pokoju na Bliskim Wschodzie. Otwarcie bezpośredniego dialogu i więzi między tymi dwoma dynamicznymi społeczeństwami i rozwiniętymi gospodarkami będzie kontynuacją pozytywnych przemian na Bliskim Wschodzie i zwiększy stabilność, bezpieczeństwo i dobrobyt w regionie ”– czytamy w oświadczeniu. Izrael potwierdził również, że wszyscy muzułmanie mogą odwiedzać meczet Al-Aksa i modlić się w niej, a inne święte miejsca Jerozolimy pozostaną otwarte dla pokojowych wyznawców wszystkich wyznań.                

Premier Izraela, B. Netanyahu powiedział między innymni: „Obywatele Izraela, z radością informuję, że dziś wieczorem osiągniemy kolejne porozumienie pokojowe z innym krajem arabskim, z Bahrajnem. Bahrajn dołącza do historycznego porozumienia pokojowego ze ZEA. Dojście od drugiego porozumienia pokojowego z państwem arabskim do trzeciego porozumienia pokojowego zajęło nam 26 lat, a osiągnięcie porozumienia pokojowego między trzecim państwem arabskim a czwartym państwem arabskim zajęło nam nie 26 lat, ale 29 dni! To nowa era pokoju. Pokój dla pokoju. Ekonomia dla ekonomii. Inwestowaliśmy w pokój przez długie lata i teraz pokój będzie w nas inwestował, przyniesie bardzo duże inwestycje w izraelską gospodarkę i to jest bardzo ważne. Wszystkie te umowy były wynikiem wytężonej pracy za kulisami od lat, ale zostały one zrealizowane dzięki ważnej pomocy naszego przyjaciela Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Prezydenta Trumpa, i chciałbym podziękować jemu i jego zespołowi za tę ważna pomoc. Nowa era – pokój dla pokoju”.                  

Opisane powyżej dwa porozumienia pokojowe między Izraelem a UAE i Bahrajnem w odstępie zaledwie kilku tygodni są sensacyjnym zjawiskiem na światowej arenie dyplomatycznej tymbardziej, że pierwsze dwa układy pokojowe nastąpiły w 1979 r. (między Izraelem i Egiptem) oraz 20 lat później, w 1994 r. (między Izraelem i Jordanem). Po upływie 26 lat, w bieżącym roku dwa układy pokojowe ogłoszone były na przestrzeni zaledwie czterech(!) tygodni. Obydwie ugody zostały formalnie podpisane podczas historycznej ceremonii przez czterech liderów zaangażowanych krajów. Przemawiając z Gabinetu Owalnego przed ceremonią podpisania umowy, Trump stwierdził, że Stany Zjednoczone są „bardzo zaawansowane w procesie zawierania podobnych umów z dodatkowymi pięcioma lub sześcioma innymi krajami” Bliskiego Wschodu, które mogą nastąpić zarówno przed jak i po wyborach w USA.                             

W moim komentarzu Nr 267 ”Pakt Z UAE, USA Przed Elekcją i KRK” zauważyłem między innymi: Zgodnie z raportem z dnia 09/09/20 w internetowym wydawnictwie TheBlaze Prezydent USA, D. Trump został formalnie nominowany do Nagrody Nobla. C.Tybbring-Gjedde, członek Parlamentu w Norwegii powiedział, że: „D. Trump zasługuje na cenioną nagrodę za swoje wysiłki na rzecz budowania pokojowych stosunków między krajami, w szczególności cytując historyczny traktat pokojowy między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (UAE)”. W wywiadzie na prawach wyłączności dla Fox News Tybring-Gjedde powiedział, że Komitet Nagrody Nobla powinien przeanalizować rekord Trumpa, ponieważ stwierdzą, że jest on znacznie bardziej imponujący niż byłego prezydenta B. Obamy. Obama otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 2009 roku. „Ze względu na swoje zasługi, myślę, że D. Trump zrobił więcej, by stworzyć pokój między narodami niż większość innych kandydatów nominowanych do Pokojowej Nagrody” – powiedział Tybring-Gjedde. „Nie jestem wielkim zwolennikiem Trumpa. JednaK Komisja powinna przyjrzeć się faktom i osądzić go na podstawie faktów, a nie tego, jak się czasami zachowuje” – kontynuował norweski prawodawca. „Ludzie, którzy otrzymali Pokojową Nagrodę w ostatnich latach, zrobili znacznie mniej niż Donald Trump. Na przykład Barack Obama nic nie zrobił”. W liście do Komitetu Nagrody Nobla Tybring-Gjedde wyjaśnił znaczenie porozumienia pokojowego między Izraelem a ZEA. „Zgodnie z oczekiwaniami inne kraje Bliskiego Wschodu pójdą w ślady ZEA. Umowa ta może zmienić zasady gry, które zamieni Bliski Wschód w region współpracy i dobrobytu” – napisał, dodając, że:  „D.Trump odegrał kluczową rolę rolę w ułatwianiu kontaktów między stronami konfliktu i… kreowaniu nowej dynamiki w innych przedłużających się konfliktach, takich jak spór graniczny Kaszmiru między Indiami a Pakistanem oraz konflikt między Koreą Północną a Koreą Południową, a także jego roli w negocjacjach zdolności nuklearnej Północnej Korei”. Norweski dyplomata  dodał:  „W istocie, D. Trump złamał 39-letnią passę amerykańskich prezydentów, którzy albo rozpoczynali wojnę, albo wciągali Stany Zjednoczone w międzynarodowy konflikt zbrojny...” – powiedział Tybring-Gjedde . W 2015 roku były sekretarz Komitetu Nagrody Nobla, Geir Lundestad, który przewodniczył komitetowi w 2009 roku, wyjawił, że żałuje przyznania Obamie tego wyróżnienia. Tuż po otrzymaniu nagrody Nobla BH Obama wszczął konflikt w Północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie znany dzisiaj jako Arab Spring (Arabska Wiosna).                                                                     

Obecnie należy podkreślić nie tylko dyplomatyczne znaczenie podpisanych i potencjalnych umów pokojowych między Izraelem a krajami arabskimi/muzułmańskimi, ale daleko większe znaczenie tych paktów w świetle proroctw Pisma Świętego. Apostoł Paweł pisze: „Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. […] My zaś, którzy do dnia należymy, bądźmy trzeźwi, odziani w pancerz wiary i miłości oraz hełm nadziei zbawienia. Ponieważ nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który za nas umarł, abyśmy, czy żywi, czy umarli, razem z Nim żyli. Dlatego zachęcajcie się/pocieszajcie się wzajemnie i budujcie jedni drugich, jak to zresztą czynicie”. (1 List Do Tesaloniczan 5:1-6 i 8-11)                       

Podpisane 26 oraz 41 lat temu dwa pakty pokojowe nie stanowią układów „z wielu narodami”. Jednak zrealizowane 4 układy pokojowe w połączeniu z potencjalnymi dodatkowymi 6 takimi paktami trudno nie nazwać układami „z wielu narodami”. W słowach „Pokój I Bezpieczeństwo” łączą się realia świata dyplomatycznego naszych czasów z duchem i literą proroctw Pisma Świętego. Ponieważ te słowa nie są powtarzane przez mało znaczących dla świata pastorów i kleryków różnych kościołów (tylko tych, które zwracają uwagę na proroctwa dotyczące Czasów Ostatecznych – jest wiele kościołów, gdzie te tematy omija się, jak „diabeł unika święconej wody”), ale główni liderzy świata formalnie i publicznie cytują to biblijne wyrażenie. Pierwszy raz idea „pokoju i bezpieczeństwa” pojawia się jako obietnica Boga dla Izraela, pod warunkiem postępowania według Bożych praw: „Ja jestem Pan! Jeżeli będziecie postępować według moich ustaw i będziecie strzec przykazań moich i wprowadzać je w życie, dam wam deszcz w swoim czasie, ziemia będzie przynosić plony, drzewo polne wyda owoc, młocka przeciągnie się u was aż do winobrania, winobranie aż do siewu, będziecie jedli chleb do sytości, będziecie mieszkać bezpiecznie w swoim kraju. Krajowi udzielę pokoju, tak że będziecie się udawali na spoczynek bez obawy. Dzikie zwierzęta znikną z kraju. Miecz nie będzie przechodził przez wasz kraj. Będziecie ścigać nieprzyjaciół, a oni upadną od miecza przed wami, tak że pięciu waszych będzie ścigać całą setkę, a setka waszych – dziesięć tysięcy [nieprzyjaciół]. Wasi wrogowie upadną od miecza przed wami. Zwrócę się ku wam, dam wam płodność, rozmnożę was, umocnię moje przymierze z wami. Będziecie jedli [zboże] z dawnych zapasów, a kiedy przyjdą nowe zbiory, usuniecie dawne [zapasy]. Umieszczę wśród was mój przybytek i nie będę się wami brzydził. Będę chodził wśród was, będę waszym Bogiem, a wy będziecie moim ludem”. (Ks Kapłańska – 3 Ks. Mojżesza 26:2-12)

Czas Łaski absolutnie się kończy. Czas, w którym można uporządkować swoje osobiste życie w stosunku do Boga. Proces ten następuje przez przyjęcie jednorazowej ofiary Jezusa Chrystusa, poprzez którego śmierć i zmartwychwstanie dostępujemy odkupienia, odnowienia i uświęcenia. W ten sposób stajemy się nowo narodzonymi (z Ducha) dziećmi Żywego Boga. To jest Dobra Nowina, o której mówi Pismo Święte. Dobrą Nowiną jest zbawienie w Jezusie Chrystusie. Na czym polega ta Dobra Nowina? Twój dług został spłacony, jesteś wolny. Twoja wina została wybaczona. To właśnie oznacza słowo ewangelia. Jak jest to realizowane w życiu indywidualnej osoby? Bardzo prosto:                                   

1. Zauważmy, że mamy problem; jest nim grzech. List do Rzymian 3:23 brzmi: „…wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej”.  W innym cytacie czytamy: „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (List do Rzymian 6:23). Nie tylko fizyczna, ale wieczna, duchowa śmierć! Oddzielenie od Boga dzisiaj i w wieczności.                                                                      

2. Następnym jest krok wiary w słowa Jezusa: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu, który mnie posłał, MA żywot wieczny i NIE STANIE PRZED SĄDEM, lecz przeszedł ze śmierci do żywota” (Ew. Jana 5:24). I tu jest punkt decyzji dla każdego człowieka; albo wierzymy Jezusowi, albo nie. Zbawienie jest możliwe temu, kto o nie poprosi z wiarą…                                                                               

3. W Liście do Rzymian 10:9 czytamy: „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych otrzymasz zbawienie”. Jest to tak proste, jak wypowiedzenie z wiarą swego serca twej decyzji życiowej: „Jezu przyjmuję Cię do mojego życia i od tego momentu chcę być Twoim dzieckiem i żyć według Twej woli”.      

List do Rzymian 8:1 naucza nas: „Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia”. Dzięki śmierci Jezusa za nas nigdy nie będziemy ukarani za grzechy, włącznie z tymi, które zdarzą się nam w przyszłości. W końcu, w Liście do Rzymian 8:38-39 zawarta jest obietnica dotycząca przyszłości: „I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym”. Tak zamieszkasz pod osłoną Najwyższego! W ten sposób stajemy się nowo narodzonymi (z Ducha) dziećmi Żywego Boga.                                              

Cztery razy w Piśmie Świętym jest Boży nakaz: „Świętymi bądźcie, bo Ja Jestem Święty…”. Trzy razy jest to w Starym Testamencie w odniesieniu do narodu Izraela. (Ks. Kapłańska 11:44, 11:45 oraz 20:7) Czwarty raz adresatem są wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa. Jest to zapisane w Nowym Testamencie Pisma Świętego  w 1-ym Liście Piotra 1:14-16, cytuję z Biblii Tysiąclecia: „[Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.”  Codzienne uświęcanie jest procesem, w którym głównymi narzędziami są:                                                                    

1. czytanie Pisma Świętego, a więc czytaj codziennie oraz                  

2. osobista rozmowa z Bogiem poprzez indywidualną modlitwę, a więc rozmawiaj z Bogiem.                                                        

Dzisiaj możesz mieć pewność, dokąd zmierzasz i czego oczekujesz. Jezus Chrystus powiedział: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem”. (Ew. Jana 14:1-3) Dlatego na podstawie tych słów Jezusa i wielu innych potwierdzających proroctw Starego i Nowego Testamentu Pisma Świętego oczekujemy porwania kościoła, które może nastąpić w każdej chwili. Jezus obiecał powrócić i zabrać w mgnieniu oka swój kościół. Miłujący Bóg ma również powód, by „porwać kościół”: „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”. (Ew. Łukasza 21:36) Dlatego nawrócenie do Boga, narodzenie z Ducha, odnowienie umysłu jest tak ważne. Zgodnie z Pismem Świętym Chrześcijanie nie będą przechodzić przez piekło Wielkiego Ucisku. W Czasach Ostatecznych, w obecnych czasach jest to największa nadzieja wielu Chrześcijan…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s