30 Sekund Do Dwunastej(94) “Zagraniczne Podróże Prezydenta USA

W czerwcu 2014 r. cena baryłki ropy naftowej wynosiła ponad $117.00. Dzisiaj jest w granicach około $50.00 za baryłkę. Jest to jeden z powodów gotówkowe zapasy Arabii Saudyjskiej w sumie ¾ tryliona dolarów mogą się wyczerpać w ciągu najbliższych 5 lat. Arabia Saudyjska ma większy problem z Iranem, który został uzbrojony przez poprzedniego Prezydenta USA, B.H.Obamę. Obecny Prezydent D. Trump podpisał $110 miliardowy kontrakt militarny z Arabią Saudyjską, by przynajmniej do pewnego stopnia zrównoważyć przewagę Iranu na Bliskim Wschodzie i uspokoić arabskich sojuszników. Amerykańskie firmy podpisały ogromne kontrakty z partnerami arabskimi, np: Lockhead Martin na kwotę $6 miliardów oraz General Electric na kwotę $15 miliardów. Dla Ameryki jest to znak zwiększonej aktywności ekonomicznej oraz wzrostu zatrudnienia w najbliższym czasie.

Podróż Prezydenta Trumpa ma historyczne znaczenie, ponieważ zanim przybędzie na spotkanie członkowskie światowej dwudziestki w Brukseli, odwiedzi kraje reprezentujące trzy główne religie świata. Pierwszą z nich jest Islam, w kraju, gdzie znajdują się dwa główne ośrodki religijne Muzułmanów, Mekka i Medina. Prezydent Trump został przyjęty tutaj z największymi honorami przez króla Arabii Saudyjskiej, Salman bin Abdulaziz Al Saud’a. Stąd Prezydent D. Trump odjedzie do Izraela, centrum Judaizmu, gdzie będzie omawiać szczegóły planów gwarantujących Izraelowi pokój i bezpieczeństwo z Premierem B. Netaniahu oraz później do Watykanu, gdzie Papież Franciszek będzie usiłować narzucenie komunistycznej ideologii, którą wyznaje oraz wprowadzanie w życie tzw. Nowego Porządku Świata Prezydentowi USA. Idea Nowego Porządku Świata zdaje się być propagowana przez Watykan, który widzi w niej możliwość realizacji swych własnych planów władzy nad całym światem. Te aspiracje i dążenia łączą się bezpośrednio z proroctwami biblijnymi. Watykan jest postrzegany przez wielu jako kobieta w 17 rozdziale Apokalipsy Jana. Jest znamienne, że Kościół Powszechny praktycznie nie naucza Apokalipsy Jana. Z drugiej strony Watykan ma nieprzyjazną politykę w stosunku do Izraela. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych jest przyszłość Jerozolimy. To było przepowiedziane tysiące lat temu. Prorok Zachariasz zapisał według instrukcji Boga, że w czasach ostatecznych: “...uczynię Jerozolimę upajającą czarą dla wszystkich postronnych narodów. Na Judę również ześlę doświadczenie w czasie oblężenia Jerozolimy. W owym dniu uczynię Jerozolimę ciężkim głazem dla wszystkich ludów. Każdy, kto ją spróbuje podnieść, dotkliwie się pokaleczy. Wszystkie narody się przeciw niej zgromadzą”.                                                    

Ostatnie przecieki informacji o planowanym ataku ISIS na amerykańskich samolotach za pomocą przenośnych komputerów (ang. laptops) jest jeszcze jedną iskrą rozpalającą nienawiść do Izraela. Ponieważ nagle liderzy wielu narodów zorientowali się, że Izrael ma szpiegów nawet w najwyższych kręgach ISIS. Ta informacja nie powinna być publiczną informacją i jest to tylko jeszcze jeden dowód, że w USA i na świecie istnieją siły, które za wszelką cenę oraz nie licząc się z konsekwencjami usiłują doprowadzić do upadku rządu Prezydenta D.  Trumpa.

Pismo Święte zawiera wiele proroctw, które się spełniają na naszych oczach, w naszych, końcowych czasach. Proroctw, które się nie mogły wypełnić 50 czy 100 lat temu. Ponieważ się one spełniają wiele ludzi, którzy do tej pory lekceważyli słowa samego Boga jest obecnie w stanie szoku, bojaźni, niepewności. Jeśli proroctwa biblijne są prawdziwe, jeśli spełniły się co do joty w osobie Jezusa Chrystusa, jeśli wypełniają się we współczesnej historii świata to główna myśl Pisma Świętego, że 1. człowiek jest oddzielony od Boga, że 2. sam Bóg przygotował i wykonał rozwiązanie tej tragicznej sytuacji przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i że 3. człowiek ma do wyboru życie w Chrystusie lub śmierć przez odrzucenie Jego zbawienia – te wszystkie fakty  mają konsekwencje. Konsekwencje, o których człowiek nie-pojednany z Bogiem chciałby zapomnieć, oddalić. Z drugiej strony, w Liście Ap. Pawła do Rzymian 10:9 czytamy: “Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – otrzymasz zbawienie”. Jest to tak proste jak wypowiedzenie z wiarą swego serca twej decyzji życiowej: “Jezu przyjmuję Ciebie do mojego życia i od tego momentu chcę być Twoim dzieckiem i żyć według Twej woli”. Od tego momentu zaczyna się Twoja największa przygoda – życie z Bogiem. Przede wszystkim zacznij czytać Pismo Święte. W nim znajdziesz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. Pytaj Boga w modlitwie. On Ci odpowie:  1. przez specyficzne słowa Pisma Świętego, 2. przez zmiany w Twoim sposobie życia, które sam zauważysz oraz zauważą szybko Twoi bliscy i znajomi, a przede wszystkim 3. przez codzienne zmiany Twojego serca oraz odnawianie Twojego umysłu, innymi słowy wszystko w życiu będzie inne oraz dostąpisz błogosławieństwo bezpośredniej relacji z Bogiem oraz 4. przez okoliczności życiowe…

Pismo Święte mówi: “…nie otrzymaliście ducha niewoli, aby znowu się bać, ale otrzymaliście Ducha usynowienia, przez którego wołamy: Abba, Ojcze! Ten to Duch poświadcza naszemu duchowi, że jesteśmy dziećmi Bożymi”. (Rzym 8:15-16)

Dzisiaj możesz mieć pewność dokąd zmierzasz i czego oczekujesz. A wszyscy oczekujemy przyjścia Króla-Królów i Pana-Panów, Jezusa Chrystusa, który obiecał powrócić i zabrać w mgnieniu oka swój kościół – ciebie i mnie. Dlatego jeśli oczekujesz przyjścia Pańskiego z radością pamiętaj, że nastąpić ono może w każdej chwili…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s