30 Sekund Do Dwunastej (284) ”Christmass 2020”

„Oto moja Biblia; Jestem tym, kim w niej powiedziane, że jestem, Posiadam to, co w niej powiedziane, że posiadam, Mogę to, co w niej powiedziane, że mogę. I teraz śmiało ogłaszam: Mój umysł jest gotowy, moje serce otwarte, Aby przyjąć nieskalane, niezmienne, wiecznie żywe nasienie Bożego Słowa. Ono zmieni moje życie na zawsze, na zawsze, na zawsze!” (Olga Golikowa)

Święta Bożego Narodzenia w 2020 r. były niby takie same, jak co roku, jednak bardzo się różniły. W każdym kraju świata ograniczenia swobody poruszania się/ podróży były inne. W USA jeden z głównych administratorów w sprawach zdrowia, globalista, Dr Fauci przed świętami publicznie powiedział, że na święta nie odwiedzi ani nie zaprosi do siebie swoich własnych dzieci(!) Miał to być wzór dla całej populacji USA. Jest to według agendy globalistów, aby odseparować ludzi od siebie, ponieważ w ten sposób jest znacznie łatwiej doprowadzić do totalnej kontroli każdego człowieka na ziemi. Fałszywy „Prezydent-Elekt”, J. Biden stwierdził: „Zwykle mamy 20 do 25 osób na kolację w Wigilię Bożego Narodzenia, ale nie w tym roku. Cóż, będziemy tęsknić za naszą rodziną, ale to jest to, co musimy zrobić, aby nasza rodzina była bezpieczna. Mamy nadzieję, że rozważycie ograniczenie podróży i wielkość spotkań rodzinnych również w tym roku”.

Papież Franciszek wygłosił tradycyjną mowę świąteczną „Urbit et Orbi” („Do Miasta I Do Świata”) nie z balkonu Bazyliki Św. Piotra, jak to było w ubiegłych latach, ale z wewnątrz Watykanu. Jednak jego przemówienie miało mniej do czynienia z duchem/istotą tych świąt, a więcej z socjalnym stanem świata. Nawoływał w niej do pokoju w Syrii, Jemenie, Libii, Nagornie-Karabakh, w Południowym Sudanie, Nigerii, Kamerunie, i Iraku. Dla Papieża narodziny Chrystusa są przede wszystkim okazją do pomagania sobie nawzajem, zwłaszcza tam, gdzie były naturalne katastrofy: Burkina Sasso, Mali, Nigeria, na Filipinach i w Wietnamie. Papież powiedział: „Niech więc Dzieciątko z Betlejem pomoże nam być hojnymi, wspierającymi i pomocnymi, zwłaszcza wobec osób bezbronnych, chorych, bezrobotnych lub przeżywających trudności z powodu ekonomicznych skutków pandemii oraz kobiet, które padły ofiarą przemocy domowej w tych miesiącach blokady”. W odniesieniu do szczepień Papież powiedział: „Niech Syn Boży odnowi w przywódcach politycznych i rządowych ducha współpracy międzynarodowej, począwszy od opieki zdrowotnej, aby wszyscy mieli zapewniony dostęp do szczepionek i leczenia. W obliczu wyzwania, które nie zna granic, nie możemy wznosić murów. Wszyscy płyniemy w tej samej łodzi. W tym momencie w historii, naznaczonym kryzysem ekologicznym i poważną nierównowagą gospodarczą i społeczną, którą tylko pogłębiła pandemia koronawirusa, tym ważniejsze jest, abyśmy uznawali się nawzajem za braci i siostry”. W takim przesłaniu stracona jest główna idea; całkowicie zagubiony jest cel przyjścia na ziemię Mesjasza, który 33 lata później, na krzyżu umożliwił pojednanie człowieka z Bogiem.

Przemówienie Prezydenta D. Trumpa z okazji Święta Bożego Narodzenia brzmiała następująco:  „Pierwsza Dama i ja przesyłamy najgorętsze życzenia wszystkim Amerykanom podczas obchodów Bożego Narodzenia. Chociaż nasze spotkania mogą wyglądać inaczej niż w poprzednich latach, to Boże Narodzenie, jak każde Boże Narodzenie, jest dla nas okazją do świętowania narodzin naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, i okazania szczerej wdzięczności za obfite błogosławieństwa, jakimi Bóg obdarzył nasze życie i kraj. W tym okresie pokoju cenimy ciepło, hojność i wiarę, które tchną życie w nasze świąteczne spotkania. Miłość, którą dzielimy z naszą rodziną i przyjaciółmi, napełnia nasze serca radością, tak jak historia narodzin Chrystusa inspiruje ludzi na całym świecie. W tym roku zbieramy się jako dumni Amerykanie – wdzięczni za nasze święte prawo do swobodnego wielbienia Boga i otwartego wyznawania wiary w trwałe światło i obietnicę przyjścia Boga. Rodzinom wojskowym, które w tym roku nie mogą wspólnie świętować Bożego Narodzenia, nasz Naród pokornie dziękuje za waszą służbę i poświęcenie. Jesteśmy na zawsze wdzięczni tym, którzy odważnie służą naszemu krajowi w mundurach – i tym, którzy idą obok nich. Dziękujemy również osobom udzielającym pierwszej pomocy w naszym kraju, funkcjonariuszom organów ścigania i lekarzom pierwszej linii, którzy niestrudzenie pracują, aby służyć i chronić nasze społeczności. Wasz codzienny wkład jest przykładem bezinteresownej miłości Boga i przypomina nam o szlachetnych zasadach, według których staramy się żyć, zwłaszcza w tej szczególnej porze roku. Wszystkim Amerykanom i wszystkim naszym przyjaciołom na całym świecie, którzy dziś świętują, życzymy Wam wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz spokojnego i dostatniego Nowego Roku”.

Dokładnie w dniu Święta Bożego Narodzenia, dnia 25 grudnia 2020 r. o godz. 6:30 rano lokalnego czasu w mieście Nashville, w stanie Tennessee wewnątrz zaparkowanego przed budynkiem AT&T pojazdu turystycznego RV, wybuchła bomba. Agenci FBI oraz policja miasta wszczęły potężne śledztwo z tego powodu. „Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć osobę odpowiedzialną za to, co się tu dzisiaj wydarzyło” – powiedział Specjalny Agent FBI, M. Foster. Można temu agentowi pomóc: przede wszystkim za ten wybuch nie była odpowiedzialna pojedyncza „osoba”. Był do precyzyjnie zorganizowany i zrealizowany atak, który miał specyficzny cel. Należy zaznaczyć, że celem nie było spowodowanie wielkiej ilości zranień i śmierci. W istocie z powodu potężnego wybuchu, który wstrząsnął niemal całym śródmieściem miasta Nashville zranione były zaledwie 3-4 osoby. Żadna z tych osób nie była w stanie krytycznym, zagrażającym życiu. Co więc było celem tego wybuchu? Przyjrzyjmy się kilku faktom. Pojazd RV został zaparkowany przed budynkiem AT&T. W 2006 r. kompania Cerberus kupiła ten budynek. Dyrektorem tej kompanii był H. Yaghoobzadeh, który jest również jednym z dyrektorów systemów wyborczych w USA, Dominion. Jest bardzo prawdopodobne, że w tym centralnym punkcie wielkiej ilości elektronicznego sprzętu maszyny liczące głosy były zlokalizowane. 41 budynków było uszkodzonych , jeden budynek doszczętnie zniszczony. Dziennikarz Antony T. kończy swój

komentarz słowami: „Jeśli [potężna]bomba wybucha w Nashville… i nikogo tam nie ma.., czy możesz zauważyć, że maszyny Dominion są [na zawsze] wymazane?” Może te wszystkie fakty, wątki, ślady i tropy tłumaczą reakcję burmistrza miasta, J. Coopera, który stwierdził, że: „…robi się wszystko, by się upewnić, że jest to jedyna eksplozja, jaka ma dziś miejsce w Nashville”. Potem zaczął się śmiać.” – zgodnie z raportem lokalnego wydawnictwa TownHall z dnia 25 grudnia 2020 r.

Te fakty są intrygujące w odniesieniu do wyników wyborów prezydenckich w USA. Zgodnie z raportem Daily Truth Report z dnia 19 grudnia 2020 r. jakimś cudem J. Biden wygrał wybory przeciwko D. Trumpowi trzynastu milionami głosów powyżej totalnej ilości wszystkich zarejestrowanych w USA. Cyfry wyglądają następująco: W dniu 3 listopada 2020 r. (dzień głosowania) było 212 milionów ludzi zarejestrowanych i uprawnionych do głosowania. Zgodnie ze statystykami głosowało 66.2% zarejestrowanej populacji. Głosowało więc 144.344 miliona ludzi. Na obecnego Prezydenta USA, D. Trumpa głosowało minimum 74 miliony ludzi (istnieją statystyki wskazujące, że na D. Trumpa głosowało ponad 82 miliony ludzi). Odejmując minimalną liczbę 74 milionów głosów na D. Trumpa, z ogólnej liczby 144.344 milionów pozostaje 66.344 miliona realnych głosów na J. Bidena. Media wmawiają nam, że J. Biden uzyskał 81,009,468 głosów (Washington Post, CNN, MSNBC, Boston Globe i wiele innych). Jest to matematycznie niemożliwe. „Cuda Nad Cudami…”.

Kilkanaście miesięcy temu Prezydent USA, D. Trump popularyzował używanie leku przeciwko malarii (Hydroxychloroquine, w skrócie HCQ) jako środek doskonale działający przeciwko COVID-19. Druga co do wielkości fabryka produkująca podstawowe elementy tego lekarstwa nagle eksplodowała. Fabryka znajduje się w ekskluzywnym kompleksie industrialnym zawierającym ponad 400 korporacji, dokąd prowadzi nawet „bullet train” z najbliższego lotniska Taipei Taoyuan International Airport w Taipei, w Taiwanie. Fabryka ma ścisły program bezpieczeństwa. Szczepionki z wielu, poważnymi skutkami ubocznymi (Manager pielęgniarek, T. Dover przyjmująca publicznie szczepionkę zemdlała podczas pokazu telewizyjnego aplikowania tej szczepionki. W ciągu kilku dni zmarła. Media do dzisiaj ukrywają ten fakt.), włącznie z częściowymi paraliżami oraz zagrożeniem życia są w dalszym ciągu nieliczne, natomiast zapotrzebowanie na HCQ dramatycznie wzrasta na całym świecie. Czy nie jest możliwe, że druga co do wielkości fabryka HCQ musiała eksplodować, ponieważ zagrażała interesom karteli farmaceutycznych..? Bratanek Prezydenta J.F Kennedy, który zginął w zamachu dnia 22 listopada 1963 r., demokrata, R. Kennedy, Jr, powiedział w dyskusji o szczepionkach: „Agencje rządowe organizują posłuszeństwo i nie jest ono demokratyczne – to nie jest produkt demokracji. Jest to produkt napędzanego farmaceutykami programu bezpieczeństwa biologicznego, którymi zniewolą całą rasę ludzką i pogrążą nas w dystopijnym koszmarze, w którym apokaliptyczne siły ignorancji i chciwości będą kierować naszym życiem i rujnować nasze dzieci oraz niszczyć wszystkie marzenia i godność, którą mamy nadzieję dać naszym dzieciom”.

Mówiąc o potężnych eksplozjach, nie można zapomnieć o trzęsieniach ziemi na najbardziej bezludnym kontynencie świata. Zgodnie z raportem New York Post z dnia 17 grudnia 2020 r., w okresie od sierpnia do grudnia 2020 r. na Antarktydzie zanotowano ponad 30 000 trzęsień ziemi, wielokrotnie powyżej 1000 trzęsień dziennie. W wyniku tego cały „kontynent” przesuwa się 20 razy szybciej (zamiast 7-8 milimetrów rocznie, aż do ponad 15 cm w stosunku rocznym).

Natomiast sejsmicznymi w konsekwencjach mogą być wydarzenia na Bliskim Wschodzie. Militarny konwój w Iraku został zaatakowany tuż po ataku rakietowym proirańskich sił zbrojnych na Ambasadę Amerykańską w Bagdadzie, w czasie wizyty amerykańskiego generała. Była to (nieudana) próba zemsty za zamach na irańskiego generała, Q. Soleimani dokonany dnia 3 stycznia 2020 r.

„Izrael zapomniał, jak się grzebie poległych żołnierzy” – stwierdził komentator, A. Tsarfati w swoim komentarzu dnia 23 grudnia 2020 r. W wyniku zagranicznej polityki pokojowej D. Trumpa Izrael zawiera układy pokojowe z wielu narodami arabskimi. W poprzednich 72 latach Izrael zawarł układy pokojowe zaledwie z dwu krajami (Egipt i Jordan) Podczas kadencji rządów D. Trumpa w USA i z jego pomocą Izrael zawarł w 2020 serię układów pokojowych pod ogólną nazwą Abrahamskie Ugody z: Emiratami Arabskimi (UAE), Bahrainem, Sudanem i Marokiem. Skutkiem ubocznym jest znacznie mniejsza presja terroryzmu przeciwko Izraelowi. Jednak zarówno w Izraelu, jak i w USA istnieją siły (to będzie tematem osobnego komentarza), które chcą doprowadzić do otwartego konfliktu między Izraelem/USA a Iranem…

Czas Łaski absolutnie się kończy. Czas, w którym można uporządkować swoje osobiste życie w stosunku do Boga. Proces ten następuje przez przyjęcie jednorazowej ofiary Jezusa Chrystusa, poprzez którego śmierć i zmartwychwstanie dostępujemy odkupienia, odnowienia i uświęcenia. W ten sposób stajemy się nowo narodzonymi (z Ducha) dziećmi Żywego Boga. To jest Dobra Nowina, o której mówi Pismo Święte. Dobrą Nowiną jest zbawienie w Jezusie Chrystusie. Na czym polega ta Dobra Nowina? Twój dług został spłacony, jesteś wolny. Twoja wina została wybaczona. To właśnie oznacza słowo ewangelia. Jak jest to realizowane w życiu indywidualnej osoby? Bardzo prosto:

1. Zauważmy, że mamy problem; jest nim grzech. List do Rzymian 3:23 brzmi: „…wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej”.  W innym cytacie czytamy: „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (List do Rzymian 6:23). Nie tylko fizyczna, ale wieczna, duchowa śmierć! Oddzielenie od Boga dzisiaj i w wieczności.

2. Następnym jest krok wiary w słowa Jezusa: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu, który mnie posłał, MA żywot wieczny i NIE STANIE PRZED SĄDEM, lecz przeszedł ze śmierci do żywota” (Ew. Jana 5:24). I tu jest punkt decyzji dla każdego człowieka; albo wierzymy Jezusowi, albo nie. Zbawienie jest możliwe temu, kto o nie poprosi z wiarą.

3. W Liście do Rzymian 10:9 czytamy: „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych otrzymasz zbawienie”. Jest to tak proste, jak wypowiedzenie z wiarą swego serca twej decyzji życiowej: „Jezu przyjmuję Cię do mojego życia i od tego momentu chcę być Twoim dzieckiem i żyć według Twej woli”.

List do Rzymian 8:1 naucza nas: „Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia”. Dzięki śmierci Jezusa za nas nigdy nie będziemy ukarani za grzechy, włącznie z tymi, które zdarzą się nam w przyszłości. W końcu, w Liście do Rzymian 8:38-39 zawarta jest obietnica dotycząca przyszłości: „I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym”. Tak zamieszkasz pod osłoną Najwyższego! W ten sposób stajemy się nowo narodzonymi (z Ducha) dziećmi Żywego Boga.

Cztery razy w Piśmie Świętym jest Boży nakaz: „Świętymi bądźcie, bo Ja Jestem Święty…”. Trzy razy jest to w Starym Testamencie w odniesieniu do narodu Izraela. (Ks. Kapłańska 11:44, 11:45 oraz 20:7) Czwarty raz adresatem są wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa. Jest to zapisane w Nowym Testamencie Pisma Świętego  w 1-ym Liście Piotra 1:14-16, cytuję z Biblii Tysiąclecia: „[Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.”  Codzienne uświęcanie jest procesem, w którym głównymi narzędziami są:

1. czytanie Pisma Świętego, a więc czytaj codziennie oraz

2. osobista rozmowa z Bogiem poprzez indywidualną modlitwę, a więc rozmawiaj z Bogiem.

Dzisiaj możesz mieć pewność, dokąd zmierzasz i czego oczekujesz. Jezus Chrystus powiedział: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem”. (Ew. Jana 14:1-3) Dlatego na podstawie tych słów Jezusa i wielu innych potwierdzających proroctw Starego i Nowego Testamentu Pisma Świętego oczekujemy porwania kościoła, które może nastąpić w każdej chwili. Jezus obiecał powrócić i zabrać w mgnieniu oka swój kościół. Miłujący Bóg ma również powód, by „porwać kościół”: „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”. (Ew. Łukasza 21:36) Dlatego nawrócenie do Boga, narodzenie z Ducha, odnowienie umysłu jest tak ważne. Zgodnie z Pismem Świętym Chrześcijanie nie będą przechodzić przez piekło Wielkiego Ucisku. W Czasach Ostatecznych, w obecnych czasach jest to największa nadzieja wielu Chrześcijan…

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s