30 Sekund Do Dwunastej (231) „Generał Sulejmani”

Amerykańska publikacja chrześcijańska Christianity Today dnia 19 grudnia 2019 r. opublikowała artykuł jego edytora, M. Galli, w którym stwierdził on, że: „Prezydent D. Trump powinien być usunięty” z Białego Domu. Autor artykułu zarzuca konserwatywnym, ewangelicznym Chrześcijanom patrzenie przez palce na: „niemoralność Prezydenta [Trumpa] ze względu na jego politykę: na rzecz życia, na rzecz Izraela, na rzecz rodziny, na rzecz Chrześcijan”. W odpowiedzi wydawnictwo The Christian Post dnia 23 grudnia 2019 r. zamieściło ostrą retortę ponad 200 liderów różnych ugrupowań ewangelicznych w USA. W swoim liście do edytora stwierdzili oni między innymi, że: „artykuł edytora agresywnie i ubliżająco podważa duchową integralność i świadectwo dziesiątek milionów Chrześcijan, którzy traktują poważnie swe moralne i cywilne obowiązki”. Edytor M. Galli wydawnictwa Christianity Today w wywiadzie z socjalistyczną/komunistyczną stacją telewizyjną CNN stwierdził, że został skrytykowany przez „dwustu skrajnych prawicowców”. W swojej retorcie liderzy stwierdzili: „Nie jesteśmy grupą skrajnych poglądów, ale jesteśmy Chrześcijanami wierzącymi głęboko w słowa Pisma świętego oraz jesteśmy amerykańskimi patriotami, którzy są wdzięczni, że nasz Prezydent zasięgnął naszej rady, po czym jego administracja opracowała i wprowadza politykę, która chroni nienarodzone dzieci, promuje wolność religijną, reformuje system sądownictwa karnego, przyczynia się do tworzenia silnej, pracującej rodziny przez płatny urlop rodzinny, chroni wolność sumienia, daje pierwszeństwo praw rodzicielskich oraz zapewnia, że polityka zagraniczna jest zgodna z naszymi wartościami moralnymi, czyniąc nasz świat bezpieczniejszym z uwzględnieniem poparcia dla państwa Izraela”. Ostatnia część tego cytatu objawia sedno całej sprawy. Jest to walka o Izrael.

Należy zauważyć, że zgodnie z wydawnictwami: Pulpiut & Pen, Capstone Report, The Washington Times, Snopes.com, SonsOfLibertyMedia.com, DCDirtyLaundry.com, FaithAndFreedom.com i wielu innymi źródłami informacji jest w USA wiadomo, że: „…[wydawnictwo] Christianity Today w ciągu wielu lat stała się frontową organizacją fundowaną przez różne fundacje G. Sorosa. Te fakty są udokumentowane i zweryfikowane”.     

W tym samym czasie zgodnie z raportem FoxNews.com z dnia 12 grudnia 2019 r. Premier Izraela, B. Netanyahu zdecydowanie zwyciężył przewodnictwo partii Likud. To zwycięstwo daje mu drugą szansę stworzenia rządu po nadchodzącej, bezprecedensowej, trzeciej elekcji w dniu 2 marca 2020 r. Zgodnie z raportem: „Netanyahu, który był liderem Izraela przez ostatnią dekadę oraz kultywował wizerunek postaci; weterana stanu z bliskimi i przyjaznymi kontaktami: Prezydentem D. Trumpem, Prezydentem W. Putinem oraz wielu innymi liderami na światowej arenie politycznej”. Poniższy cytat zarejestrowany w wydawnictwie The Times Of Israel z dnia 25 grudnia 2019 r. jest oszałamiający: „Premier Netanyahu powiedział: ‘Prezydent Putin mi powiedział, że gdybym nie był Premierem Izraela, dawno temu Rosja i Izrael byłyby w stanie wojny. Tylko ze względu na nasze kontakty konflikt został uniknięty ’”. Jeśli w jakikolwiek sposób (impeachment, zamach stanu) Prezydent D. Trump byłby odsunięty od rządu, nie byłoby nikogo, kto mógłby chronić Izrael. Wszyscy demokratyczni kandydaci: B. Sanders, J. Biden, E. Warren, M. Bloomberg i inni odgrażają się, że – jeśli wybrani – odwrócą przyjazną politykę USA w stosunku do Izraela. B. Sanders chce wstrzymać pomoc finansową Izraelowi i przerzucić te fundusze ugrupowaniom terrorystycznym w pasie Gazy.

W tych warunkach dla całego świata szokiem było wydarzenie z dnia 3 stycznia 2020 r., które nastąpiło po zamordowaniu Amerykanina i zranieniu kilku innych w dniu 27 grudnia 2019 r. w rakietowym ataku w Kirkuk, w północnym Iraku oraz po zniszczeniu Amerykańskiej Ambasady w Iraku przez motłoch. Iran przez długi czas poddawał próbie cierpliwość USA (atak na tankowce w Cieśninie Hormuz, strącenie amerykańskiego dronu w czerwcu 2019 r. i wiele innych ataków terroru na Bliskim Wschodzie i na całym świecie – bezpośrednio oraz poprzez pełnomocnicze, wspierane przez Iran, różne organizacje terrorystyczne). Prezydent D. Trump autoryzował oraz Pentagon dokonał militarnego zamachu stanu na osobie Głównego Generała Iranu, Qassim Suleimani w Bagdadzie, w Iraku, gdzie – zgodnie z oświadczeniem biurokratów Pentagonu: „Generał Suleimani aktywnie realizował plany ataku na dyplomatów Ameryki, członków serwisów [dyplomatycznych] w Iraku oraz w całym regionie [Bliskiego Wschodu]. Generał Suleimani oraz jego Siły Zbrojne Quds są odpowiedzialne za śmierć setek Amerykanów, oraz zranień tysięcy ludzi”. Generał Suleimani był odpowiedzialny nie tylko za system wywiadowczy Iranu oraz głównym liderem tajnych operacji militarnych, ale był uważany za jedną z najbardziej przebiegłych i autonomicznych postaci wojskowych Iranu. Generał Suleimani mówił o sobie: „Jestem jedynym i głównym autorytetem militarnych działań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie”. W odpowiedzi z Pentagonu wyszła oficjalna odpowiedź kilka miesięcy temu: „Informację otrzymaliśmy”. Minister Spraw Zagranicznych Iranu, Javad Zarif stwierdził, że zamach na Generała Suleimani jest „aktem międzynarodowego terroryzmu” i stwierdził, że była to „ekstremalnie niebezpieczna oraz szalona eskalacja”. Ostrzegł on: „USA ponosi odpowiedzialność za wszelkie konsekwencje jej łobuzerskiego awanturnictwa”. Demokraci: B. Sanders, N. Pelosi, M. Bloomberg, J. Biden, E. Warren – jak zdrajcy interesów narodowych – krytykują Prezydenta USA. Narzekają oni (Senator Schumer), że Prezydent USA ich nie uprzedził o tym planie. Konserwatywny komentator, D. D’Souza zauważył: „Dlatego Irańczycy też się o tym planie [od ciebie] nie dowiedzieli”. Natomiast Republikanie stoją po stronie Prezydenta D. Trumpa. Senator L. Graham stwierdził: „Doceniam śmiałą akcję Prezydenta Trumpa przeciwko irańskiej agresji”. Prezydent Trump całe wydarzenie podsumował słowami: „Podjęliśmy działania w celu wstrzymania wojny, a nie w celu jej rozpoczęcia. Ja chcę mieć pokój. Lubię pokój. Iran powinien poszukiwać, podążać [w kierunku] pokoju, jak nikt inny [na świecie]”. Na pytanie reporterów, czy atak na Ambasadę w Bagdadzie będzie prowadzić do wojny z Iranem, odpowiedział: „Nie widzę tego”. W Iraku ludzie tańczą na ulicach z powodu śmierci Generała Sulejmani.

W 2018 r. Generał Suleimani zabłysnął swoją arogancją w odpowiedzi na ostrzeżenie wysłane Prezydentowi Iranu, H. Rouhani przez Prezydenta USA, D. Trumpa, który poprzez serwis internetowy Twitter powiedział: „Nigdy, nigdy więcej nie odgrażaj się przeciwko USA, albo poniesiecie konsekwencje, jakie tylko niewielu kiedykolwiek w historii doznało. Przestaliśmy być krajem, który będzie tolerować wasze bezrozumne brednie o przemocy i śmierci”. Generał Sulejman lekceważąco odpalił: „Jest poniżej jego godności, by nasz Prezydent udzielił ci odpowiedzi. Jesteśmy blisko ciebie, gdzie nawet nie możesz sobie wyobrazić. Jesteśmy gotowi. To my jesteśmy PANEM [światowej] areny”. Pentagon odpowiedział: „Informację otrzymaliśmy” i Pentagon miał ostatnie słowo. Liderzy Rosji, Chin, Francji i innych krajów dokładają swoje „trzy grosze” w ogólnoświatowej dyskusji tego wydarzenia. Papież Franciszek „uważnie obserwuje kryzys między USA a Iranem” – stwierdził Kardynał Nunzio.

Wydarzenie to ma potencjał do realizacji ujawnionego ponad 2500 lat temu planu ataku na Izrael w celach grabieżczych przez wiele narodów pod przewodnictwem Rosji, Turcji i Iranu, zgodnie z proroctwem 38 rozdziału Ks. Ezechiela. Ta inwazja będzie powiązana z ostatecznym zniszczeniem Damaszku w Syrii, przepowiedzianym w 17 rozdziale Ks. Izajasza. Po tych dewastacyjnych wydarzeniach wreszcie nastąpi 7-letni pokój wymuszony na narodzie Izraela zgodnie z proroctwem Ks. Daniela 9:27. Izrael w dalszym ciągu oczekuje mesjasza, ponieważ odrzucił prawdziwego Mesjasza. Dlatego będzie gotowy przyjąć (podobnie jak i cały świat) Antychrysta, zamiast Jezusa Chrystusa. Pakiet pokojowy będzie mieć prowizje zezwalające Izraelowi na odbudowanie Świątyni Jerozolimskiej.

Dlaczego w 21 wieku po Chrystusie narody szaleją z powodu Jerozolimy? Ponieważ istnieje Przeciwnik, Szatan, który jest nieprzyjacielem naszych dusz. Dlaczego ONZ wydaje rezolucje za rezolucjami, do tego stopnia, że Żydzi nie mogą nawet budować domów w swoim własnym mieście? Ponieważ Nieprzyjaciel wie, że jeśli Izraelici wrócą do ojczyzny, jeśli powrócą do Jerozolimy, wkrótce Ktoś jeszcze powróci do Jerozolimy. I to jest dokładnie to, co Jezus powiedział, odchodząc do Boga-Ojca, że wróci w to samo miejsce. Wróci do Jerozolimy.

Jezus odchodząc z ziemi powiedział: „A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. (Ew. Łukasza 21:28) Kluczowymi słowami są: „A GDY SIĘ TO ZACZNIE DZIAĆ…”. To jest znak rozpoznawszy dla nowonarodzonych z Ducha wierzących Chrystusowi. Jest to również ostrzeżenie dla wszystkich, którzy jeszcze nie są dziećmi żywego Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba.

Czas Łaski absolutnie się kończy. Czas, w którym można uporządkować swoje osobiste życie w stosunku do Boga. Proces ten następuje przez przyjęcie jednorazowej ofiary Jezusa Chrystusa, poprzez którego śmierć i zmartwychwstanie dostępujemy odkupienia, odnowienia i uświęcenia. W ten sposób stajemy się nowo narodzonymi (z Ducha) dziećmi Żywego Boga.

Cztery razy w Piśmie Świętym jest Boży nakaz: „Świętymi bądźcie, bo Ja Jestem Święty…”. Trzy razy jest to w Starym Testamencie w odniesieniu do narodu Izraela. (Ks. Kapłańska 11:44, 11:45 oraz 20:7) Czwarty raz adresatem są wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa – ty i ja. Jest to zapisane w Nowym Testamencie Pisma Świętego w 1-ym Liście Piotra 1:14-16, cytuję z Biblii Tysiąclecia: [Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.” Ten nakaz dotyczy nie tylko papieża czy innych liderów religijnych, ale jest nakazem dla każdego człowieka wierzącego Chrystusowi. Codzienne uświęcanie jest procesem, w którym głównymi narzędziami są:

1. czytanie Pisma Świętego, a więc czytaj codziennie oraz

2. osobista rozmowa z Bogiem poprzez indywidualną modlitwę, a więc rozmawiaj z Bogiem.

Dzisiaj możesz mieć pewność, dokąd zmierzasz i czego oczekujesz. A wszyscy oczekują (z bojaźnią lub z radością) przyjścia Króla Królów i Pana Panów, Jezusa Chrystusa, który powiedział: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem”. (Ew. Jana 14:1-3) Dlatego na podstawie tych słów Jezusa i wielu innych potwierdzających proroctw Starego i Nowego Testamentu Pisma Świętego oczekujemy porwania kościoła, które może nastąpić w każdej chwili. Jezus obiecał powrócić i zabrać w mgnieniu oka swój kościół. Miłujący Bóg ma również powód by „porwać kościół”: „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić [powtarzam], abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”. (Ew. Łukasza 21:36) Dlatego nawrócenie do Boga, narodzenie z Ducha, odnowienie umysłu jest tak ważne. Zgodnie z Pismem Świętym wiele z wierzących nie będzie przechodzić przez piekło Wielkiego Ucisku. W Czasach Ostatecznych, w obecnych czasach jest to największa nadzieja wielu Chrześcijan…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s